Fatma-Turan Aksu Erkek Öğrencinin Yurdunun Temeli Atıldı

Hayırsever hemşerimiz Turan Aksu’nun kıymetli eşi Fatma Hanım ve kendi adına yaptırdığı Fatma-Turan Aksu Erkek Öğrenci Yurdu’nun temel atma töreni Mesleki Eğitim Merkezi bahçesinde yapıldı.

Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak, siyasi parti temsilcileri, dernek başkanları ve oda temsilcileri ve okul müdürlerinin katıldığı törende yapılan teşekkür konuşmalarının ardından kesilen kurban sonrası İlçe Müftüsü Emin Patan’ın yaptığı duanın ardından temel atma gerçekleşti. Mesleki Eğitim Merkezi arkasına yapılan erkek öğrenci yurdunun Develi için büyük bir ihtiyaca cevap vereceğini belirten Cabbar Başkan “Doğduğu toprakları unutmayıp, kazancını en büyük yatırım olan eğitime destek vererek yapan Turan Ağabeyimize hemşerilerim ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Kendisi için kapanmaz bir ecir kapısı olacak olan bu yurdun açılışını da en kısa zamanda yapmayı Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum” açıklamalarında bulundu.

Tören sonrasında hayırsever hemşerimiz Turan Aksu’ya Develi Kaymakamı Murat Duru teşekkür belgesi, Cabbar Başkan Türk Bayrağı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak da tablo takdim etti.